Ülkemizde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği genellikle meralarda yapılmatadır. Sadece meralarda yapılan beslenme yetersiz olmaktadır. Yüksek verim elde edebilmek için karma yemle besleme yapılmalıdır.
 

TS 10052 - KUZU BAşLANGIÇ YEMİ ( EN AZ H.P. %18 M.E.2800 )

 Büyüme ve gelişmenin en hızlı olduğu 1-8 haftalar arasında kuzuların protein ve enerji ihtiyaçları çok yüksek olup, rasyonel bir beslenmede kuzulara ilk hafta sütten başka bir şey vermeyiniz. 2. haftadan itibaren süte ilaveten kuzulara kaliteli ot ve HİLVAN KUZU BAşLANGIÇ YEMİ vermek gerekir. Zengin içeriği ve kaliteli hammadde girdisiyle birlikte vitamin ve mineral ihtiyacı tam olarak karşılanmış bu yem kuzuların erken gelişmesine yardımcı olur.

TS 9988 - KUZU BÜYÜTME YEMİ ( EN AZ H.P. %16 M.E. 2500 )

Sütten kesim yaşından yani 9. haftadan itibaren kuzulara bu yem alıştırılarak verilir. HİLVAN KUZU BÜYÜTME YEMİ  kuzuların erken ve sağlıklı gelişmesi için üretilmiştir. Aynı zamanda içeriğindeki vitamin ve mineral katkısıyla kuzuların hastalıklara karşı direncini arttırır. Kuzu büyütme yemine 250-300 gr. Verilerek başlanılır. Yem miktarı mera durumu ve kaba yemin kalitesine göre değişmekle birlikte 13-17. haftalarda 550-600 gr. Seviyesine kadar çıkarılır. Bu dönemden sonra kuzu besi yemine geçilir.


 


KUZU BESİ YEMİ ( EN AZ H.P. %16 M.E. 2500 )

 Kuzu besisinde temel amaç yüksek enerji ve proteinli yemlerle hızlı bir canlı ağırlık artışı ve pazarın istediği kondisyona kısa sürede erişmektir. İşte bu gayeye en az masrafla yüksek verim ve kısa zamanda ulaşmak isteyen besicilerin kuzuların günlük yemlerinin %55-60’ını HİLVAN KUZU BESİ YEMİ ,  %40’ını iyi kaliteli kaba yemden oluşturmaları gerekir. HİVAN KUZU BESİ YEMİ; protein, enerji, vitamin, mineral bakımından zengin olduğundan, kuzular sağlıklı bir şekilde istenilen karkas ağırlığına ulaşır.

 
TS 10434 -
TOKLU BESİ YEMİ ( EN AZ H.P. %12 M.E. 2750 )

Bu yem besiye alınacak tokluların bütün kesif yem ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yüksek enerjili ve gerekli protein ihtiva edecek şekilde hazırlanmıştır. HİLVAN TOKLU BESİ YEMİ ile toklular üstün karkas kalitesine ve ağırlığına ulaşır. Besi süresi daha kısalır. Elde edilen etin lezzeti mükemmel olmaktadır. Günlük 300–350 gram canlı ağırlık artışı sağlayan bu yem, her toklu için 1,5–2,5 kg hesaplanarak verilemektedir.
 

TS 9989 - KOYUN SÜT YEMİ ( EN AZ H.P. %13 M.E. 2400 )

 Koyun süt yemi özellikle emziren koyunların kaba yemden arta kalan besi maddesi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. HİLVAN KOYUN SÜT YEMİ ile beslenen koyunlar mükemmel süt artışı gösterir. Bu yem protein, enerji, vitamin ve mineral içeriği ile iyi sonuçlar elde ettirir.

Copyright © 2014 RAMAŞ A.Ş HİLVAN YEM SANAYİİ Tüm hakları saklıdır
Tasarım & Uygulama : İmza Yazılım
Yönetim Paneli | Webmail | İletişim